| GPA a întrebat:

Vreau sa-i fac cadou unui prieten, un ssd.

Care dintre aceste 2 ssd-uri este mai bun/rapid.

I.Kingston Hyperx Savage 480g Sata 3

*Rata la citire 530 mb/s
*Rata la scriere 560 mb/s

II.Samsung SSD 850 pro, 512g Sata3
Rata citire 550mb/s
Rata scriere 520mb/s

Care tehnologie este mai buna? As merge pe Samsung

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Ținând cont că Samsung produc acele chip-uri de memorie folosite în SSD-uri, este clar care SSD este recomandat.
Când vine vorba de SSD-uri și îți permiți, Intel și Samsung sunt primele alegeri.

6 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Samsung, sunt cam cei mai buni in industria ssd-urilor.
Nici Hyperx-ul nu e atat de rau insa clar Samsung-ul este mai bun si mai calitativ.

| Adiav a răspuns:

Alegerea mea ar fi Samsung SSD 850 pro

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cele mai bune se zice ca sunt de la Intel: https://configpc.info/ssd-bun.html
Mai citeste si aici si apoi te hotarasti: https://configpc.info/......e-ssd.html

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Link-urile mele au spatii goale (nu vrea altfel). Cauta-le si micsoreaza-le. Altfel iti va da eroare.

| mihaileu3 a răspuns:

Uite pentru achizitie un cod de reducere, 3ULG7JHX cu reducere de pret la orice produs de la PC Garage.

| octav005 a răspuns:

Samsung este mai bun. din cate stiu este si mai rapid. se apropie de ratele de citire si scriere ca in specificatii