| Daniel9988 a întrebat:

Vreau sa joc Lol, Dota 2 si Cs Go...Dar mai ales cs.Vreau un pc care sa duca cs go fara lag, cu setarile pe medium cel putin... daca nu chiar pe maxim dar sa coste pana in 2000 lei.E ok asta? Pot juca pe el cs go fara nicio problema?
http://m.emag.ro/......D256Q2BBM/ Cineva care se pricepe foarte bine.

6 răspunsuri:
| HLucian a răspuns:

Salut Cristian, nu, sistemul asta este praf. Te sfatuiesc sa NU iti cumperi pc-uri gata facute. Fa-l pe piese, de tine. E mult mai ieftin asa. Daca doresti o configuratie, sa-mi spui.

| Daniel9988 explică (pentru HLucian):

Ok.Nu sunt geniu la pc-uri.Doar gaming.Sistemul mi-l asigura echipa.Dar si acasa vreau sa joc.Un pc pana in 3000 lei care sa duca cele mai noi jocuri fara lag si cs go pe setari la maxim e ideal.Trim. mesaj cu cat m.ar costa unul. Daca esti disponibil sa il faci e super.Dar nu acum, mai incolo un pic.

| Daniel9988 explică (pentru HLucian):

Te.as ruga sa imi trimiti specificatiile unui concept care sa duca jocuri cu grafica de ultima generatie pu medium sau maxim.Si pretul

| HLucian a răspuns (pentru Daniel9988):

Pai, Placa de baza Asrock B150M-HDS, Socket 1151
Sursa Sirtec-High Power Element BRONZE HPQ-500BR-H12S, 500W
Procesor Intel Core i5-6400 2.7 GHz (daca mai dispui de ceva banuti, poti lua i5-6500,merita)
Hard disk Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 64MB
Placa video ASUS GeForce® GTX 1060 DUAL, 3GB GDDR5, 192-bit
(Carcasa o poti alege tu dupa preferinte) Bafta.

| Daniel9988 explică (pentru HLucian):

Tind sa iau cv gata asamblat pentru. ca am garantie.

| HLucian a răspuns (pentru Daniel9988):

Ai garantie indiferent. La fiecare piesa in parte primesti 2 ani garantie.