| ionucmarele a întrebat:

Vreau sa-mi trimit tableta Allview alldro speed la reparat.Cum trebuie sa o inpachetez ca sa fie bine trebuie sa o pun in cutia originala cum o ambalez etc.Si trebuie sa pun si accesorile in ea sau doar tableta. Tableta cumparata de la eMAG. Funda! Ati mai trimi in service la eMAG si cam in cat timp v-a venit inapoi.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu am trimis dar nu taleta, ci altceva. A durat cam 1 saptamna si jumatate-doua. ambalezi asa: toate accesoriile, carticelele etc, in ambalajul original si trimiti, dupa ce faci acea cerere.

6 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Produsul trebuie abalat cu toate accesorile primite(pachet full) puse in cutia originala la fel cum le.ai primit, iar inapoi iti vin in aproximativ 2 saptamani.Succes!

| Steefann a răspuns:

Produsul trebuie ambalat in cutia originala impreuna cu accesoriile aferente! Eu personal am trimis un laptop in garantie la Emag iar problema a fost remediata in 7 zile.succes!

| ionucmarele explică (pentru sltlp):

Srsdani iti vine fan courieru dupa ce faci acea cerere? Si pun tot original in cutie si factura si certificatu de garantie, cutia mai trebuie ambalata cu ceva folie si scrie pe cutie destinatar si restul?

| sltlp a răspuns (pentru ionucmarele):

Deci, sa faci o copie dupa certificate, pe care i lei ei da aluia care vine. dupa ce faci cererea in maxim 2 zile vine ala la usa si ia pachetul.Pui absolut tot ce era in cutie, adica cu ce a venit cand ai cumparat. tu nu lipesti nimic, asta e treba la eMAG si curier.

| ionucmarele explică (pentru sltlp):

Si cutia nu trebuie sa o impachetez cu nimic si pe eMAG scrie ca trebuie certificatu de garantie original.

| sltlp a răspuns (pentru ionucmarele):

Ma rog, tu pastrezi copiile. nu imapchetezi nimic tu, decat fix asa cum a venit la tine, asa il si trimiti