| IonutZ3737 a întrebat:

Care tableta este mai buna si merita cumparata dintre tableta Allview Speed City si Allview Alldro Speed Duo.

Răspuns Câştigător
| marcusnmc a răspuns:

Dintre cele doua Allview alldro speed duo este mai buna deoarece:
1. Rezolutia ecranului este de 1280x800 (adica HD), fata de 480x800 (Allview speed city).
2. Speed duo are procesor de doua ori mai puternic (dual core fata de single core).

Allview alldro speed duo este mult mai rapida decat speed city dar bateria tine 3, 5h (speed duo) fata de 4h (speed city) si speed city este mai groasa 1 cm fata de 0, 97 cm (speed city).

In final cu toate ca este mai groasa si bateria tine 3, 5 h eu iti recomand speed duo deoarece are procesor dual core spun acest lucru deoarece iti vor merge jocurile mai bine va merge mult mai rapid decat speed city iar speed city se va bloca mult si va merge mai greu (dupa ce instalezi aprox. 15 aplicatii), nu spun ca speed duo nu se va bloca dar speed duo este mult mai rapida pentru navigat internet, vizionat filme, ascultat muzica gaming etc.
Sper ca te-am ajutat! Intrebari?

3 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Buna,
binenteles aceasta: http://bit.ly/allview-speed-alldro

pentru ca are rezolutie mai buna (vei vedea cand o vei conecta la tv), 2 camere foto (adica poti si fotografia sau folosi pentru skype video call) si placa video mai buna (vei simti in jocuri si filme).

Daca o iei de aici: http://bit.ly/allview-alldro-speed-duo-bonus primesti bonus si un card de memorie.

Si ca sa te bag mai mult in ceata :))
http://bit.ly/allview-alldro-2

este oferta la alldro speed duo 2, primesti cadou un telefon mobil si pe langa performantele mult mai bune, te costa doar 100 lei in plus (dar primesti cadou telefonul) :)

| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Cea si cea mai buna tableta din bugetul tau este aceasta: http://www.mediadot.ro/......ndroid-41/
De ce? Procesorul este unul foarte rapid, tactat la 1, 5GHz, Cortex A9. Are 1GB ram, arhisuficient orice vei face. Are o super placa grafica integrata pe care o sa te poti juca orice vrei tu. Cel mai mare avantaj de fapt, este ecranul, unul foarte bine construit, cu culori vii si frumoase.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de placa ta video.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, nu ezita sa ma cauti.
Nu in ultimu' rand, iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Bafta si multa sanatate!

| MiculFaraon a răspuns:

Allview Alldro Speed Duo este mult mai performanta te poti interesa si merita banii. Bafta.