| evellinalalala a întrebat:

Vreau sam aconectez la Wifi-ul de la telefon cu netul de acasa, sunt pe Clicknet, si imi cere parola (bineinteles) si nu stiu unde ar trebui sa ma uit pentru ea? In spatele modemului sau in calculator?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe spatele modemului.

| NewLifeGaming a răspuns:

Sunt 2 tipuri de wifi.
1. Wifi care are parola pe modem(spate sau lateral)
ID, PASS sau User si Pass
De obicei telekom are parola pe spate sau lateral.

2.Sau celelalte care au parola doar pe net, pentru alea intra aici pe linkuri(Primul link e in general cel mai bun): 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.2.1, or 10.0.1.1 (Apple) or 10.0.0.1.
User si parola care o sa ti-l ceara de obicei e user: admin password:admin
sau user:administrator pass:administrator,
intri la wireless si la WPA preshared key ti-e parola.