| csizet a întrebat:

Vreau si eu niste programe si nu prea stiu ce sa caut, este cam complicat si nu gasesc, din diverse categorii:
1. Vreau un program de compus muzica vocal pe calculator, am auzit de programe vocaloizi dar alea sunt in chineza si nu inteleg nimic, daca se poate intr-o limba care o stiu... adica genul acela de program care sa scrii litere si note si calculatorul sa le cante.
2. Si mai vreau un program care sa deseneze in 3d, nu stiu ce fisiere ar trebui sa fie, adica cum desenezi un patrat in paint, in acel program sa faci un cub din mai multe patrate, jucam un joc pe facebook acum cativa ani, cineva a zis de un program cu astfel de modele(papusi) dar eu vreau desene nu virtual barbie.
3. Si mai am nevoie de un program de desenat care sa salveze fisiere in svg (vectors), pentru a le folosi pe un alt program in care nu pot desena, gasisem un fel de paint mai demult insa nu sunt vectors si nu-mi apar formele.

1 răspuns:
| YTBDrawingBase a răspuns:

1 fl studio
2 autocad/ google sketch este minecraft?
3 program cu vectori de desenat Adobe illustrator

succes