| Ionutalsescea a întrebat:

Vreau si eu o listă cu facultățile de informatica si matematica (IT) din Romania care sa fie medii ca dificultate. Nici grele dar nici prea usoare

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Facultatile de IT si mate nu sunt usoare, sunt doar grele laughing

| EMKing a răspuns:

Umm, nu stiu daca am voie sigur sa iti pun link aici pe TPU, dar o sa incerc.
https://www.adservio. ro/admitere/search/matematica%20informatica

Uite aici o lista cu facultati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista medii grele sau usoare. La toate se face matematica si programatica si alte cursuri conexe. Tine fix de tine daca pricepi sau nu acele materii