| Dragos7899 a întrebat:

Windows 10 instalează automat driverul pentru placa de rețea, ca vreau sa iau un pc nou și nu știu de unde sa iau driverul pentru net.

1 răspuns:
| TheCrusader a răspuns:

Nu cred. Numai daca are vreun pachet cu vreun driver compatibil, dar este foarte putin probabil. Si nu are cum sa caute singur pe net pentru ca nu are net(in situatia respectiva). Poti sa incerci sa iti cauti driverul pe internet, sa il descarci pe telefon si sa conectezi telefonul la pc si sa iei driverul asa din memoria telefonului. Personal, nu sunt sigur pentru ca stiu ca windows 10 poate face un upgrade la sistemul de operare, pastrand driverele, numai daca sistemul curent este windows (nu sunt sigur daca trebuie sa ai licenta).