| Gabriel2kk a întrebat:

WINDOWS 10
Procesor:
INTEL I5-3350P 3.1GHZ
Placa video:
NVIDIA GT 630 2GB
Hard disk:
300 GB
Memorie ram:
4 GB
Windows 10
Procesor:
AMD FX 4300 ~ 3, 8 Ghz
Placa video:
AMD Radeon HD 5450 - 2GB DDR3 (dedicata)
Hard disk:
1 TB
Memorie ram:
4 GB DDR3
Pe care o sa mearga mai bine gta v sau fortnite fievem cs go?
Va rog frumos ca vreau sami ikau un pc mai bunicel

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La intelul ăla, pune-i SSD si va fi beton!

| Rmat a răspuns:

Ambele sunt bune pentru jocurile pe care le ai specificat, dar eu zic sa ti l iei pe primul, mai baga un SSD si e foarte bun

| Ion1231 a răspuns:

Primul cu I5-3350P e bun. Iti recomand sa-ti iei un ssd si va fi bun.

| anonimg a răspuns:

Daca poti, ia-ti ceva cu memorie RAM de tip DDR4, deoarece aceasta este mult mai rapida decat DDR3. Si daca la memoria DDR4 ii pui un ssd pe care sa instalezi windows-ul (poti sa pastrezi si hdd-ul), atunci pc-ul se va misca foarte rapid. Windows-ul la pornire se va incarca in cel mult 25-30 de secunde.