| andruscha95 a întrebat:

Acest IPHONE 4 este original sau este fake http://mercador.ro/oferta/iphone-4-32g-IDAcVH.html#99d2c 9c0be; r:17; s:? Pretul este avantajos in raport cu produsul?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Este original doar ca nu poti baga o cartela de la noi din tara, doar din Anglia, este blocat, ca si cum ai cumpara un telefon de la Vodafone pe abonament si ar fi blocat in acea retea, daca ar fi fost decodat, ar costa cam 750 sau 800 RON. nu cred ca e fake, daca era fake costa in jur de 2-3 milioane si era si decodatwinking si apropo, un telefon fake il vezi dupa conectorul incarcator/usb din telefon, la iphone 3 3g 3gs 4 4s au mufa lata [cele originale] cele fake au mufa simpla, ca la telefoanele celelalte[ Samsung, LG...] si ecranul poate fi mai mic, cand ruleaza prin meniu s-ar putea sa fie cu blocaje, acela din anunt nu este fake, este original!

1 răspuns:
| yourFanta a răspuns:

Este opriginal.Dar atentie, este codat si costa mult decodatul. Functioneaza cu gevey. Uita-te mai atent