| P4u1 a întrebat:

Ajutor! Am un iphone 4 deblocat cu gevey sim. Astazi mi s-a blocat din senin iphone-ul. Am vrut sa intru pe vreme si dintr-o data s-a inchis la ecranul de blocare si imi cerea un cod, eu nici nu mi-am pus cod pe el.Prima data cand am gresit codul auzeam un sunet si dupa aia nimic.
M-am uitat pe youtube la un bypass iphone 4 passcode si am reusit sa ajung la contacte dar iphone-ul tot e blocat.

Ce pot sa fac cu el? Am ios 6.1 si jailbreak.

Oare necesita restore din itunes?

2 răspunsuri:
| GeorgeX1999 a răspuns:

Da, necesita restore. Dar inainte sa ii faci restore din iTunes, fa-i intai un backup ca sa iti pastrezi toate datele din el.

| SoftGsm a răspuns:

Pe ce retea e codat, daca il faci neverlocked nu mai ai genul de probleme