| Eddyz a întrebat:

Am un prieten cu iPhone 3G 8GB si cand si avea jailbreak facut pe el. A facut odata update la telefon si i s-a blocat. Cand vroia sa il conecteze pe calculator ii zicea in iTunes: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported. Pana la urma l-a dus la un service si i l-au facut (l-au deblocat si l-au REjailbreakuit). CINE STIE CUM SA FAC UN JAILBREAK INCAT CAND II FAC UPDATE/RESTORE SA NU SE STEARGA JAILBREAKUL?

Răspuns Câştigător
| sonny89 a răspuns:

NICIODATA! Odata facut update-ul, jailbreak-ul este inlaturat si odata cu el, se face blocarea pe reteaua initiala.

2 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Deci prietenul esti tu laughing

nu fa update.

| DonyHD a răspuns:

Nu are cum, daca vrei sa ai iphone jailbreakuit trebuie sa renunti la update si sa ramai la o versiune care suporta jailbreakul.