| SilentRain a întrebat:

Am 6 MB dar nu imi merge internetul pe telefon. Am incercat sa umblu pe la setari dar nu prea stiu ce are, thinking
Am un LG, Orenge
*Funda*

5 răspunsuri:
| Ionut58282856 a răspuns:

6Mb de stocare sau de internet? Sau ai vrut sa scrii Gb? Zi un pic cu mai multe detalii

| Denila123 a răspuns:

Dami Facebook, sa rezolvam

| RAY a răspuns:

Am 6 MB? viteza de internet? Orange are 4gb si merge foarte bine daca ai semnal bun

Bula
| Bula a răspuns:

1. Telefonul trebuie sa fie conectat la reteaua de date. Daca nu stii, poti merge la o caserie al firmei de telefonie, te ajuta ei gratis.
2. Chiar daca ai conexiune de date, 6Mb nu-ti va fi suficient nici pentru o zi, daca pornesti vreo aplicatie care foloseste net-ul (messenger, vremea, e-mail etc.)
3. Daca vrei sa intrii nelimitat pe internet cu telefonul, conecteaza-te prin wi-fi la router-ul tau de acasa sau la unul free (liber) din localitatea unde te aflii.

| SilentRain explică:

? hhhejei