| Pianistul2011 a întrebat:

Am avut cartela de Vodafone și mi-am portat numărul la un abonament de Telekom.
Întrebarea mea este daca mă pot porta cu abonamentul la Vodafone.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti dupa 6 luni de la portarea la Telekom sa te duci ori unde vrei. Nu platesti nici o taxa dar trebuie sa-ti achiti obligatiile fata de Telekom: pretul produsului cumparat cu reducere va fi calculat la pretul fara reducere, returnarea unor obiecte inchiriate sau gratuite, plata ultimului abonament si a convorbirilor efectuate in afara abonamentului, etc. Nu au voie sa te penalizeze. Citeste si aici: http://bit.ly/2I4zUZR

2 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Acum vrei inapoi? e posibil sa poti si asta da probabil dupa ceva timp

| dannyel86 a răspuns:

Poti sa revii la compania Vodafone, dar, din cate stiu, a doua portabilitate si urmatoarele nu mai sunt gratuite.
Se plateste o taxa, care difera de la o companie la alta. Intreaba la Vodafone Romania care sunt costurile.