| matei223 a întrebat:

Am de ales dintre un HTC one m7 so un Allview p7 extreme.Imi puteti da niste pareri?
Dau funda la cel care ma convinge sa cumpar telefonul!
PS: Vreau sa fie potrivit pentru gameing, iar bateria sa tina cel putin o zi(de dimineata pana seara)!

4 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Nu stiu de unde il cumperi, dar ambele au probleme. Totusi, daca vrei neaparat dintre cele doua, recomand HTC One M7.
Am avut HTC One M7, problemele lui sunt ca fiind din metal, frige foarte tare, mai ales la gaming, se incalzeste snapdragon 600 foarte rau.
Pe de alta parte, interfata se misca foarte bine, e rapid, ruleaza toate jocurile existente. La baterie, pe mine ma ducea 4.30-5 ore de ecran si ma jucam foarte mult.

Problemele cu Allview: garantia si update-urile. La Allview daca se strica ceva, mergi in garantie si ei rezolva problemele in modul urmator:
Daca e usor de rezolvat si nu prea costisitor, ti-l repara, daca nu au ei chef, scriu pe foaia de garantie: ''s-au gasit urme de lichid pe placa de baza, garantie anulata'', sau iti vine din service zgariat pe foaia de garantie ''garantie anulata''.
Asta e problema cu Allview, pe cand la HTC, daca are garantie, poate chiar sa ti-l inlocuiasca.
Mai bine spune-mi ce buget ai si cum/de unde vrei sa-l cumperi, poate gasesti o varianta mai buna.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Normal ca Htc-ul. Este mai frumos specificatiile sunt mult mai bune, camera este mult mai buna, sunetul mai clar si este si mult mai rezistent in timp. Si merg cam 95 % jocuri

| AlexElektro1987 a răspuns:

La Allview poti sa ai surprize sa se strice ceva din prima zi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege HTC One M7 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5313&idPhone2=6292

Toate cele bune!