| Paul_Paul_1999_ugRD a întrebat:

Am fost acum cateva zile in urma la un gsm pentru decodarea unui telefon de pe reteaua Orange si mi.a mers 3 zile, iar acum imi apare numai apeluri de urgenta. Ce pot sa fac? (Telefonul a fost la abonament)

3 răspunsuri:
| Miss25JK a răspuns:

Inseamna ca nu iti mai recunoaste cartela, din moment ce ti-a mers 3 zile inseamna ca decodarea a fost facuta. Cred ca ti s-a demagnetizat cartela. Ai incercat cu alta cartela in telefon sa vezi daca ai semnal?

| Adbbmsh a răspuns:

Ori cartela s-a dus, ori ti-au facut aia o decodare de toti banii.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te asiguram ca odata ce ai cerut decodarea si serviciile au functionat, atunci aceasta a fost efectuata corect. Iti recomandam sa verifici si cartela SIM pe un alt telefon pentru a te asigura ca problema nu este de la ea. In cazul in care si pe un alt telefon ti se intampla la fel, trebuie sa schimbi cartela SIM.

O zi buna,
Orange helper