| BlooStriker a întrebat:

am un telefon Orange Zali luat la un abonament. ( inca sunt in perioada de abonament ).

In cateva zile ma duc sa imi modific intenetul de pe PC ( RCS RDS ) si primesc un modem de internet de la ei. Scot cartela din el si o bag in telefon.

Va merge? telefonul e codat pe reteaua Orange, si... nu stiu daca va merge...

Multumesc!

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Telefoanele Orange sunt blocate in retea, poti cere deblocarea acestuia in orice Orange Shop impreuna cu factura si garantia.
Tarifele aferente pentru deblocarea telefonului le gasesti aici: http://oran.ge/1gH4XWW.

Cu prietenie,
Orange Helper

| uninvited66 a răspuns:

In mod normal da. Am incercat si eu asta cu cartel din modem in telefon la Orange, si da merge. Nu trece pe netul de la Orange, prin modem, vei avea o viteza micaaaaaa happy

| BlooStriker explică (pentru uninvited66):

Man, deci daca bag o cartela digi net in telefonul meu, acesta fiind blocat in Orange, imi va merge? ma refer, ca nu va respinge cartela neffind Orange?