| andisor000 a întrebat:

Am gasit o cartela de frog printre " vechituri ". Cand am introduso imi cere codul puk. Cum aflu codul puk daca nici macar numarul nu il stiu?

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Nu cred ca mai ai cum, din cate stiu eu, frog erau cu cosmo si acum cosmo e t-mobile, eventual daca te duci la ei dar nu cred.

| fkfgjgfgd a răspuns:

La Vodafone merge de pe site

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"În cazul în care introduci codul PIN 1 greşit de 3 ori consecutiv, cartela SIM se va bloca automat. Pentru deblocare, va trebui să introduci codul PUK 1 pe care îl vei găsi tipărit pe spatele cartelei SIM.

În cazul în care pierzi codurile de deblocare:

accesează MyAccount, secțiunea Codul PUK;
apelează Serviciul Vânzări şi Relaţii cu Clienţii Telekom Romania la numărul 021.404. 1234. " - SURSA :
https://www.telekom.ro/cartela-frog-up/

Toate cele bune.