| maricel a întrebat:

Cum aflu codul puk la o cartela care nu mai stiu nici numarul?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te rugam sa ne oferi seria SIM a numarului tau de telefon.
Codul PUK il poti gasi in contul tau online sau la *100#. Toate detaliile le poti consulta aici https://www.orange.ro/help/am-blocat-codul-pin-cum-aflu-codul-puk-91.
O zi buna,
Orange helper

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cum sa nu mai sti numarul, doamna iarta-ma. Ce telefon aveai?
Nu ai nici o sansa. Daca stiai numarul puteai sa intrebi la compania de la cere ai cartela. Dar asa...

| unicka a răspuns:

Pai cred ca poti mai intai sa aflii numarul sunand la relatii cu clientii pe vodafone, pe orange si cosmote nu mai trebuie sa intrii cu un operator ca ti-l spune robotul, apoi poti afla codul puk linistit, ar fi fost bine daca ne-ai fi dat si reteua din care faci parte.

| dadaina a răspuns:

Pai la ce provider esti? E cam aiurea daca nu mai stii nici numarul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns pentru unicka: daca acea cartela nu este activa, practic e scoasa din telefon si cere codul puk cum pot sa sun sa imi aflu nr de telefon.pentru vodafone de exemplu happy. Multumesc!

| d2o3r5 a răspuns:

Mergi cu cartela la Orange/Vodafone sau reteaua din care face parte, cartela are un cod imprimat pe ea si iti afla numarul. Bafta!

| Buse_Catalina_1991 a răspuns:

Cum aflu codul pui la Orange daca nu știu numarul?

| OrangeHelper a răspuns (pentru Buse_Catalina_1991):

Salut,
Te rugam sa ne oferi seria SIM a numarului tau de telefon.
Codul PUK il poti gasi in contul tau online sau la *100#. Toate detaliile le poti consulta aici https://www.orange.ro/help/am-blocat-codul-pin-cum-aflu-codul-puk-91.
O zi buna,
Orange helper