| FanGaming98 a întrebat:

Am la telefon luminozitate maximă, dar nu mi se pare destul. Cum pot să am luminozitate și mai mare?

6 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Stai la umbra sau intuneric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te dor ochii? Consumă și multă baterie luminozitatea dată la maxim.

| RowseRj a răspuns:

Nu poți

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din setările telefonului trebuie sa o dai la maxim.

| GPA a răspuns:

Elimină sau dezactivează modul economisire energie și modul "lumină adaptivă (pentru citit) sau albastră". Eventual îți poți curăța ecranul in întregime. Nu poți să crești luminozitatea (brightness) la telefon mai mult decât suportă sistemul/display-ul.

*Dezactivează ajustarea automată a luminozității (va consuma mult mai mult din baterie dacă vei ține ecranul la luminizitate maximă)

| ValentinGabi a răspuns:

Păi o să-ți afecteze pe viitor cumetre... puneți ochelarii si ține lumina mai mică mai bine.