| GW1521 a întrebat:

Am Lg Optimus Black si vreau sa-mi instalez o versiune mai noua de Android, acum am (2.3.4 - cu soft. updater-insa nu mai gaseste vers noi ), dar pe net am vazut ca se poate face acest lucru. Imi poate da cineva detalii, tutorial. As dori sa instalez vers 3.0

4 răspunsuri:
| deepinlovewithyou a răspuns:

Inainte de a face lucrul asta informeaza-te pe net si vezi daca se poate face update la urmatoarea versiune de Android. Daca da, eu zic sa te duci la un specialist in telefoane, nu fa singur chestia asta, poate duce la afectiuni grave, si iti vei strica telefonul. A patit o prietena de-a mea asa : a facut update la versiune apoi nu i se mai deschidea telefonul. Bafta si ai grija ce faci happy

| FrozEenSoul a răspuns:

Versiunile se gasesc pe net, dar pot avea "bug-uri", risti sa iti strici telefonul. Daca compania "LG" nu mai scoate versiuni pentru optimus black, trebuie sa intelegi ca nu se poate face chiar asa update dupa cum vrem noi. Poti deteriora aparatul... NU recomand!

| availablehandyman a răspuns:

Sall! si eu am un LG optimus hub e510 si am si eu aceeasi versiune de android dar la 2.3.4 nu te lasa sa updatezi, zice ca nu suporta

| iamSeBy a răspuns:

Probabil ca cei de la Android impreuna cu cei de la LG nu eu continuat dezvoltarea platformei pentru modelul tau de telefon. Eu am un Samsung Galaxy Gio, si la mine s-au oprit la 2.3.6 Ce ai vazut tu pe net sunt modate, sau probabil CyanogenMod, care nu e decat un fel de tema, mai exact interfata de Android 3.0, 4.0 sau 4.1 Sfatul meu este sa ramai la versiunea la care au ajuns ei pentru ca e destul de stabila. Nu ai nici o treaba.