| Dabija_Andrei_1998 a întrebat:

Am memorie si pe card si in telefon,desi telefonul nu ma lasa sa fac poze,cand intru in "camera" spune :"Cardul SD nu are suficient spatiu. Eliberati spatiul sau modificati setarile de scriere implicita pe disc" Eu am spatiu mult, nu inteleg ce se intampla

Răspuns Câştigător
| FanLenovo a răspuns:

Descarca aplicatii gen "Apps2SD" si "Send 2 SD"

Apps2SD - pentru a muta aplicatiile pe card [doar cele ce pot fi mutate]
Send2SD - pentru a muta videoclipuri/poze/etc pe cardul SD.

Pentru a muta videoclipurile tineti apasat 1-2 secunde pe videoclip/melodie/poza si apoi dati Partajare/Share apoi selectati aplicatia Send2SD si dati Mutare pe cardul extern [SD CARD].

Pentru a muta aplicatiile folosind Apps2SD:
1. Acceseaza Apps2SD
2. Alege categoria "on phone/in telefon"
3. Apasati odata pe o aplicatie apoi apasati Mutare pe cardul SD [Move to SD].

Daca nu ii dati de capat, puteti intra la Setari > Gestionare aplicatii > intra la fiecare aplicatie > mutare pe card SD.

Mai poti incerca in felul urmator:
1. Intra in "Setari"
2. Memorie
3. Salvare implicita "SD" - "Card SD" - "MicroSD"

Pentru a curata fisierele inutile din telefon poti descarca o aplicatie gen "Clean Master" sau pot fi anumiti virusi in telefon, in caz de virusi incearca "BitDefender free"

Mult Succes.

Daca nu reusesti nici asa, poti lasa un raspuns si voi incerca sa te ajut cu alte informatii.

2 răspunsuri:
| Mario1999 a răspuns:

S-ar putea sa ti se fi umplut memoria de pe card. Daca intrii in setari, o sa gasesti undeva locul in care se salveaza pozele facute. Modifica acolo astfel incat sa se salveze in memoria telefonului, nu pe card. Daca ai memorie pe telefon atunci vei putea face poze.

| Ali123 a răspuns:

Mergi la un service gsm nu este din cauza cardului.