| ReignForest a întrebat:

Am o tabletă LG(nu mai știu ce model) dar nu pot să mut aplicațiile pe cardul SD. În setări la aplicații când apăs pe un joc nu îmi apare obțiunea mută pe cardul SD. Am încercat și cu 2 aplicații:pe una scria că cardul SD și memoria telefonului sunt copatibile(puteam doar să dezinstalez aplicațiile) iar pe cealaltă selectam jocurile apăsam move to SD Card și mă trimitea în setări unde nu apare mută pe SD. Ce să fac?

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca se pot muta doar prin rootare. Aplicatiile, daca s-ar putea muta pe card, nu vor influenta cu nimic buna functionare a telefonului.