| Cucuriguuu a întrebat:



Am o tableta si i-am achizitionat si un card (MiscroSD de 8 GB) si intampin o problema cand instalez ceva.Ma gandeam ca este o setare de care eu nu dau,si poate aa mai trecut cineva prin asa ceva.
Deci,cand instalez jocul de pe card imi apare ca s-a intstalat (il gaseste si in Aplicatii) dar de fapt nu este asa.
Spre exemplu, instalez GTA San Andreas, daca instalez jocul in memoria interna a tabletei cand intru la Setari-Aplicatii si dau pe joc imi apare ca este instalat si are 2.48 GB (si ruleaza perfect), dar daca il instalez de pe card imi apare la Aplicatii dar avand 30 de MB (cat are extensia.apk) si nu functioneaza.

Mentionez ca atunci cand pun aplicatiile pe tableta o fac de pe PC prin cablu de date, imi apar 2 Disk-uri (H si I) pe "H" am memoria tabletei iar pe I am memoria si card0ul.
De asemenea,mentionez ca pe H (memoria tabletei) am mai multe foldere (specifice android-ului) iar in I (unde e cardul) nu aveam niciun fisier nimic,card-ul fiin gol.
Ma gandeam ca ar putea fi de la faptul ca eu am creat un folder Android,avand subfolderele "data" si "obb" (pentru cei care cunosc, este o metoda de a instala jocurile in format obb) si am copiat jocurile aici exact cum o faceam cand le puneam direct pe tableta (in memoria ei interna).

Daca ma poate ajuta cineva, raman recunoscator.

1 răspuns:
| Cucuriguuu explică:

P.S: Am uitat sa adaug.

Tableta este Urban Tab 8, are android versiunea 4.2 jelly bean.