| Anonimfdfasdasd a întrebat:

Am resetat Allview p6 live si nu mai stiu contul de google si parola. ce sa fac

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Daca ai versiunea de android mai noua de 5.0 atunci contul de Google se comporta ca si cel de iCloud de la Apple.
Nu poti sa treci de pasul cu activarea ( i-ti trebuie adresa de mail si parola.)
Contul de Google mai poate fi pacalit sa sari peste el dar numai daca ii rescrii softul si sa dai efs-reset.
Daca esti minitehnicus si ai cateva nopti la dispozitie sa cauti pe net este posibil sa il faci acasa singur.Atentie poti sa strici imeiul telefonului si sa nu mai ai semnal daca nu faci ceea ce trebuie.
Daca esti din Bucuresti i-ti recomand www.servicetelefoane.ro
Stima.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci un nou cont de email. Dupa ce ai facut alt cont de email, intri in magazin play si cand te intreaba de cont Google (adica gmail) faci altul chiar atunci, bagand contul de yahoo prospat facut. Tine si tu un carnetel in casa cu numere de telefon, adrese de mail si parole, pentru ca se intampla sa iti trebuiasca si nu le mai stii.

| xDragosel007 a răspuns:

Pai,fa-ti alt cont de google si gata treaba.

| StefanCosmin a răspuns:

Alt cont