| zaza200 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa trec de contul google la un Samsung j3 2016? L-am resetat si acum imi cere contul google si nu mai stiu nici o adresa nici o parola!

6 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Poti sa dai omiteti (sau ceva de genul), contul de google e necesar doar pentru a accesa Google Play (store-ul)

Cine crezi ca ti-ar da adresa de gmail si parola? Poti sa-ti creezi un alt cont.

| zaza200 explică (pentru MagicOneT):

Trebuie sa introduc email.ul care s-a introdus prima data pe telefon!

| skull12 a răspuns (pentru zaza200):

Fa-ti alt cont.

| MagicOneT a răspuns (pentru zaza200):

Nu, nu trebuie, atat timp cat i-ai dat factory reset.

| zaza200 explică (pentru MagicOneT):

Pai am dat factory reset, am reusit cumva sa intru si in setari( de pe niste tutoriale pe Youtube) i.am dat reset din fabrica si tot imi cere acel cont google la inceput! am incercat si cu adresa mea proprie si tot nu ma lasa, imi zice ceva sa incerc din nou peste 24h, dar nu sunt asa optimist ca o sa mearga!

| BlackOldSun a răspuns:

Sunt niste tutoriale prin care poti face bypass la respectivul mesaj cand iti apare dupa ce dai reset, daca nu ceva mai complicat e sa ii flash-uiesti alt rom, oficial sau modificat de pe XDA Developers.