| anamariarot a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul. Uneori nu pot suna pe nimeni. Incerc sa apelez si in urmatoarea secunda se termina "apelul". Cand incerc sa trimit un mesaj: "Trimiterea mesajului nu a reusit". Ca sa functioneze, trebuie sa-i dau restart. Mentionez ca in timpul asta pot primi apeluri si mesaje, fara a fi vreo problema.
Aveti idee de la ce ar putea fi? Mi-e sila sa dau restart de cate ori nu mergelaughing.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ana, iti recomand sa te duci cu telefonul la Orange/Vodafone sau de unde l-ai achizitionat pentru ca pare un bug la soft, mai ales la softul pentru mesaje, cam asta ar putea fi cauza, de indata ce, doar dupa restart, functioneaza si nu inainte, adica cum ar fi normal!
Sau chiar sim-ul tau poate sa aiba o problema, ai putea sa iti schimbi cartela, cu acelasi numar poate sa se demagnetizeze in timp.

| OberynMartell a răspuns:

Problema ar putea fi ori de la telefon ori de la cartela. Încearcă să pui cartela in alt telefon și să vezi dacă problema persistă. Dacă da schimba cartela, o poți face și să îți păstrezi și numărul actual. Dacă nu înseamnă că este de la telefon dacă nu se rezolva cu un reset din fabrica, du-l la un service, dacă nici asa imi pare rău. Altulaughing

| Ionute2018 a răspuns:

Dai reset din fabrica total poste isi revine, cred ca este cevabde sofware dat peste cap.si ce telefon ai?

| anamariarot explică (pentru Ionute2018):

S7

| Ionute2018 a răspuns (pentru anamariarot):

Da.Bug la soft.iti trebuie o resetare la service. Cartela sunt sigur ca merge.cu altceva nu te pot ajuta

| anamariarot explică (pentru OberynMartell):

Manca-i-ar boala cu telefoanele lor, ca tot mai rezistent era Nokia caramida