| anonim_4396 a întrebat:

Am un J6 negru si am vazut ca au aparut niste pete gri deschis pe carcasa. Telefonul il am de aproximativ cateva luni. O fi de la husa? Am o husa la 15lei din cauciuc gri. Am vazut ca petele nu dispar nici cu servetele umede

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca gri-ul din pete este la fel cu culoarea husei, inseamna ca s-a transpus culoarea de pe husa pe telefon.
Poti incerca indepartarea cu o carpa umezita in spirt medicinal si stoarsa bine (sa nu intre umezeala in telefon! ).

Daca culorile sunt de nuante diferita, atunci este posibil ca s-a uzat vopseaua de pe carcasa telefonului, caz in care poti doar sa schimbi carcasa (daca deranjeaza prea tare culoarea petelor).

1 răspuns:
| NoahKaan a răspuns (pentru Bula):

O sa incerc. Mersi mult