| bebedin17 a întrebat:

Am un Nokia 5320 xpressmusic si nu stiu daca e de vina telefonul sau reteaua dar de fiecare data la orice numar incerc sa apelez imi zice "connection error" am bagat cartela in alt telefon si merge. dar asa deodata mi s-a intamplat..nu l-am scapat pe jos nu am umblat in setari doar ca dupa nu stiu cat timp imi veneau doar mesaje de la non-stop ca incerca cineva sa ma sune si am semnalul full la telefon si mentionez ca pana azi nu mi s-a mai intamplat asta. are idee cineva ce poate sa fie? dau funda si vot

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Il dai la setarile din fabrica. Inainte de asta trebuie sa-ti salvezi toate datele din telefon, numere, mesaje, poze, video...etc si apoi il resetezi. Codul de resetare este ->
*#7780# - reset to factory settings.

4 răspunsuri:
| bebedin17 explică (pentru neluL):

Ok dar nu merge sa tastez *sau # cand imi cere codu ala

neluL
| neluL a răspuns (pentru bebedin17):

Scoate cartela din telefon, deschide telefonul si tasteaza, daca iti cere si un cod de securitate, cel di default este 12345.

| bebedin17 explică:

Ok l-am resetat dar vad ca tot degeaba la fel face sad

| zbarnel99 a răspuns:

Este de la retea in cazul asta. (adica de la cartela)