| Alinaga a întrebat:

Am un Samsung galaxy s2 sila setari-afisare nu imi apare optiunea procentaj baterie.aceasta optiune nu exista.ce pot sa fac? e telefonul defect sau trebuie sa ii fac alte setari? l-am cumparat de curand din altex, nu este la mana a2 a ca sa zic ca l-am luat defect.va rooog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| alexsiceva a răspuns:

Daca ai versiunea de 4.0.3 e evident ca nu poti pune procentaj(adica nu e defect nimic) vezi la setari, jos de tot la despre telefon sau about phone(depinde ce limba) si la update software sau ceva de genu(iti trebuie internet wi-fi pentru asta)ii dai acolo si iti dai update la versiune. daca nu ii descarca de google play sau android market battery widget (apare o baterie verde) il descarci si il deschizi si dupa apesi ok sau ce o fi acolo ma rog. daca te uiti atent sus in bare apare procentajul. sper sa te ajute