| Adrian_Constantin_2001 a întrebat:

Am un (Samsung Galaxy S6, SM-G920F, Si inca nu am primit update-ul la Android 7.0 am Android 6.0.1 versiune banda de baza (G920FXXU5DPL3)
Dar in schimb toti colegi mei au primit update-ul la s6 ca al meu, Am uitat sa mentionez ca nu am modificat absolut nimic in sistem.

Răspuns Câştigător
| GoldenBoy17 a răspuns:

Il vei primii, dar depinde, daca e modelul european, il vei primii in scurt timp, dar cel mai simplu ar fi sa mergi intr-un GSM si ei ti-l pot actualiza la 7.0 de pe Samobile, te costa sub 70 de lei, dar asta depinde de tine, eu daca as fi in locul tau...as ramane pe 6.0.1. Dar in caz contrar, cum am zis, poti merge la un Service GSM sa iti instaleze ei.

3 răspunsuri:
| Gabi991 a răspuns:

Dacă ai versiunea de baza nu poți primi actualizarea direct la 7, trebuie sa ai toate actualizările la zi. Intra la setări, informații și da pe actualizare manuala. Poate așa merge.

| wanted1 a răspuns:

O sa primesti si tu actualizarea.
Nu toate telefoanele din aceeasi categorie o primesc deodata.
Fiecare telefon are o banda de baza diferita, iar androidul accepta/respinge unele benzi. Cei de la Samsung decid daca pentru X banda o sa mearga sau nu.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Poti sa scrii un soft cu Odin sau alt program personalizat Vodafone sau Orange.