| ralluca15lp a întrebat:

Am un Samsung GT-S5260 si nu are sonerie atunci cand este apelat. Si, atunci cand ma suna cineva nu apare nimic pe ecran iar la celalalt capat raspunde casuta vocala. Cum pot dezactiva casuta vocala si sa setez si sonerie pentru apeluri?

7 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Casuta vocala o poti dezactiva sunand la *222 (in Vodafone),*100# ( in Orange), 177(in cosmote)

| ralluca15lp explică (pentru ChrissD):

Si soneria pentru apeluri, nu stii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Orange suni la 555 si dezactivzi mesageria locala. Nu cunoasc modelul, dar undeva in setari (sau profiluri) trebuie sa fie "volum sonerie". Poate este dezactivata.

| ChrissD a răspuns (pentru ralluca15lp):

Ba da, dar intai trebuie sa iti descarci o melodie, asta doar daca vrei si dupa aia intri la setari -sunete -ton sonerie si notificari si iti alegi ce sonerie vrei de acolo.

| Seby90 a răspuns:

##002# pentru casuta vocala

| ralluca15lp explică (pentru ChrissD):

Ok mersi happy

| Seby90 a răspuns:

Cat despre sonerie, alege o melodie din playerul de muzica, si dai pe optiuni si selectezi ca ton de apel. Acum nu stiu, telefonul tau are android? Mi-e lene sa caut pe google.