| bogdan152 a întrebat:

Am un telefon Allview P5 cu Android 4.0.4. As putea sa imi instalez alt sistem de operare? Gen iOS, Windows etc. Daca se poate, as vrea un tutorial sau un ghid ca sa il pot instala. Dar pot trece dupa aia inapoi la Android?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Telefoanele vin cu sistemele de operare preinstalate, nu le poti schimba

| xxx8 a răspuns:

Exista posibilitatea deoare ce acel model are sistem de operare android dar depinde daca suporta placa de baza se poate sa fie construit dupa un anumit criteriu de functionare si asa ai putea incerca dar risti sa il strici definitiv

| sorin_6068 a răspuns:

Nu poti instala alt sistem de operare pe un telefon cu un sistem de operare preinstalat poti face doar update la acel sistem

| bogdan152 explică:

Dar nu il pot formata iar apoi sa instalez alt sistem de operare?