| Gion3334 a întrebat:

Hei TPU, cine imi poate explica cum as putea instala windows pe un telefon Android? Vreau ceva gen sa fie inlocuit Androidul cu windows... nu un launcher... vreau sistem de operare windows happy

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fisierele.bat venite din DOS, cu instructiuni scrise sub forma de text?
Acele instructiuni se pot interpreta doar sub DOS sau in fereastra de comanda in Windows.

Sub Linux/Android acele fisiere se pot deschide cu un editor de text, dar nu se pot rula.
Pentru a rula un set de instructiuni sub Linux/Android se folosesc scripturi executabile, adecvate.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Windows-ul nu are drivere pentru aparate cu Android.
Ca urmare, nu se poate instala.

| Gion3334 explică (pentru Bula):

Aha,am inteles, dar nu pot sa deschid fisiere.bat in Android? Asta m-ar interesa mai mult! happy

| TheArchitect218 a răspuns:

Poți urma pașii de aici. Nu e tocmai simplu, și nu prea înțeleg de ce ai face asta, dar bănuiesc că ai motivele tale:
https://www.technologysage.com/......ablet.html

| Gion3334 explică (pentru TheArchitect218):

Mersi,cred ca o sa incerc!

| Rommeo a răspuns (pentru Gion3334):

De ce ta ar interesa sa pui un sistem de operare care este deja mort! in fine e problema ta.

| Bula a răspuns (pentru Gion3334):

Fisierele.bat venite din DOS, cu instructiuni scrise sub forma de text?
Acele instructiuni se pot interpreta doar sub DOS sau in fereastra de comanda in Windows.

Sub Linux/Android acele fisiere se pot deschide cu un editor de text, dar nu se pot rula.
Pentru a rula un set de instructiuni sub Linux/Android se folosesc scripturi executabile, adecvate.