| mindyabusiness a întrebat:

Am un telefon Allview Soul x3 lite. Acum 5 luni l am spart displayul. E destul de spart insa touchscreenul merge perfect. Eu asa stiu ca am nevoie doar de un display (geam) nou, care costa aprox. 40 de lei. Am fost la service si acolo mi-au zis ca repararea costa 300 de lei. Eu asa stiu ca manopera costa 100, dar nu inteleg de ce costa in total 300. Imi poate explica careva?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu prea pot sa-mi dau seama de ce a spus acest pret.
Probabil nu stia ca exista posibilitatea de a achizitiona sticla separat si a crezut ca necesita sa fie inlocuit si touchscreenul, desi, chiar si asa, imi pare putin exagerat pretul, poate se gandea ca trebuie inlocuit si displayul, oricum e un pret foarte exagerat. Sau cine stie poate doar si-a incercat norocul.
Sa nu mai spun ca manopera 100 de lei, din nou exagerat.
Iti recomand sa mai mergi si la alte service-uri gsm, sa compari preturile inainte de a da banii.