| AidaNightcore a întrebat:

Am un telefon Orange Roya si atunci cand ma conectez la WiFi, nu se conecteaza (chiar daca sunt aproape de rooter), ci imi apare doar ca e salvata si spune cu ce este securizata. De ce se intampla asta? Nu se intampla rar, ci uneori toata ziua. Chiar daca apas "Conectare" nu se intampla nimic, Tot apare "Salvata, securizata cu... "

Răspuns Câştigător
| Dronca_Emina_1998 a răspuns:

Gaseste codul de WiFi si introdu-l.E scris pe spatele modemului! FUNDA?happy

2 răspunsuri:
| AidaNightcore explică (pentru Dronca_Emina_1998):

Sincer, nu stiu cum se da funda...

| OrangeHelper a răspuns:

Salut AidaNightcore,

Iti recomandam sa incerci conectarea telefonului la router prin modul WPS (in caz ca routerul suporta aceasta functie).
Intai trebuie sa intri in setarile telefonului la Wi-Fi unde apesi butonul de optiuni (cel din dreapta jos) si alegi optiunea "Buton WPS". Vei primi apoi instructiuni care iti vor cere sa apesi butonul WPS de pe router (este reprezentat de 2 sageti in cerc, ca un buton de "refresh").
Daca nu iti functioneaza aceasta metoda sau routerul tau nu dispunde de aceasta functie, iti recomandam sa accesezi setarile Wi-Fi ale routerului si sa modifici criptarea parolei in TKIP/AES.

Cu prietenie,
Orange Helper.