| flaviu1996 a întrebat:

Am un tell Samsung galaxy s i9000 si vreau sa stiu dac conectez laptopu la internet prin tell imi ia din mb din pachetul de date

Răspuns Câştigător
| raresh19 a răspuns:

Pai cum altfel ai vrea sa se conecteze la internet? Cand te conectezi cu ajutorul telefonului la internet el trece pe functia de modem la ce retea esti tu. Diferenta intre un pachet de modem si un pachet de date de telefon e ca la modem traficul e nelimitat pe cand la un pachet de date de telefon ai o restrictie dupa care incepi sa platesti. Mai bine navighezi pe internet cu ajutorul telefonului deoarece multe siteuri sunt optimizate pentru telefon (adica iti consuma mai putin MB), daca intrii prin laptop o sa-ti consume tot traficul foarte repede.( am incercat si eu odata asta)

1 răspuns:
| flaviu1996 explică:

Ms mi-am dat seama azi ca consuma mai mult dup ce am conect la laptop am sunat la *132# si am vazut ca ieri am avut vreo 70 de mb si azi am doar 45 si nu prea am intr pe net