| Robo2 a întrebat:

Am un Xiaomi Redmi Note 5 si ma intrebam daca stie cineva cat ar costa sa ii schimb ecranul? Am inteles ca acum la unele telefoane ecranul si displeyul is lipite intre ele, este adevarat?

Răspuns Câştigător
| NoBodyOriginal a răspuns:

Da, în general, la telefoanele mai noi, ecranul si display.ul sunt lipite si nu le poti cumpara separat. Cauta pe gsmnet.ro display pentru telefonul tau. In general, manoperă costa pana in 70 lei. Dar nu cred ca te va duce atat. Undeva la 50 lei+costul display. ului.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia vezi ce zice Google Translate despre ecran si display... daca nu intrebi la un service, aici vei primi doar diverse pareri, eventual scoruri din alte parti.

| NoBodyOriginal a răspuns:

Ca o mica actualizare: ecranul te costa aproximativ 100 lei. Plus manoperă care ti.am zis ca in general e 50 lei.