| JosePpPp a întrebat:

Am un xperia x10 mini. Cum instalez aplicatiile pe card, nu pe memoria telefonului? Le instaleaza direct pe telefon fara sa ma intrebe daca vreau sa le pun pe card. Cum fac sa le instalez direct pe card sau sa le mut? help.

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Trebuie sa ai optiunea asta in setari, la categoria aplicatii. Dar daca nu o gasesti, instaleaza Link2SD de exemplu, e foarte bun. Le lasi sa se instaleze in telefon si apoi le muti pe card cu aplicatia asta.