| JosePpPp a întrebat:

Am un xperia x10 mini. Cum instalez aplicatiile pe card, nu pe memoria telefonului? Le instaleaza direct pe telefon fara sa ma intrebe daca vreau sa le pun pe card. Cum fac sa le instalez direct pe card sau sa le mut? help ceva mai detaliat.

2 răspunsuri:
| educatedspice a răspuns:

Poti muta aplicatiile pe cardul de memorie din setari, dupa ce ai instalat aplicatia:
Setari/aplicatii/gestionare aplicatii(pentru android 2. x)/intri in aplicatia pe care doresti sa o muti si atingi optiunea "mutare pe SD".
Aplicatiile foarte mati (50+ mb) se instaleaza automat pe card in cazul telefonului tau.
Sper ca te-am ajutat. happy

| JosePpPp explică (pentru educatedspice):

Da, dragut. Imi cam lipseste optiunea cu mutare pe sd laughing