| tomaalex21 a întrebat:

As dori rezilierea contractului de internet 4G prin satelit Orange, fara a plati achitarea in avans a abonamentului știind expirarea perioadei contractuale mai durează. Abonamentul are 1 an perioada de folosință plus 1 an perioada până la expirarea perioadei contractuale. Cum fac?
Data la momentul scrierii mesajului 08.10. 2019.
As dori ajutor cat mai repede daca se poate! Mulțumesc anticipat!
PS: dau funda răspunsului meritat!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Logic ca nu se poate. Daca era asa simplu crezi ca mai trecea clauza in contract?

| tomaalex21 explică (pentru Wr3nch):

Nici măcar daca am unele probleme cu rețeaua, și mai exact ce probleme ar trebui sa am încât să fie considerate intr-adevar probleme

| Wr3nch a răspuns (pentru tomaalex21):

Chiar daca ai probleme cu reteaua, se poate argumenta ca puteai consulta in magazin harta cu aria de acoperire inainte sa faci contractul si ca pot rezolva problema/ inbunatatii situatia. Nu exista nici o problema care justifica rezilierea anticipata fara sa platesti lunile ramase in contract.