| Girly97 a întrebat:

Atunci cand modifici denumirea unui dispozitiv Bluetooth imperecheat cu telefonul tau direct din setarile Bluetooth de pe telefon se modifica inclusiv denumirea dispozitivului sau doar pentru acel telefon?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In general nu se prea poate, adica doar de pe dispozitivul respectiv poti sa modifici denumirea. In schimb, cred ca se mai poate pune un nickname.

| VreauSamiReparTastatura a răspuns:

Se modifica doar pentru acel telefon.

| Sekim a răspuns:

Dacă dispozitivul bluetooth are numele spre exemplu X și îl modifici in Y, se modifică doar pentru acel telefon. Numele dispozitivului va fi tot X, însă, ție îți va apărea Y. Se poate verifica chestia asta prin anularea asocierii cu dispozitivul, caz în care se va reseta și numele in cel original.

| anonimg a răspuns:

Dacă redenumești dispozitivul, celelalte aparate nu-l vor mai recunoaște, și trebuie refăcută conexiunea.

| bustamante a răspuns:

Depinde de marcă și tipul dispozitivul bluethoot. Cele mai puțin scumpe se denumesc doar pentru dispozitivul pe care l-ai împerecheat. Cele mai scumpe peste 400 lei își schimbă numele pentru toate dispozitivele.

| Zuzu1991 a răspuns:

"imperecheat" or sa faca si copii?!? rolling on the floor