| BlaBlaAnnie a întrebat:

Atunci cand suni din strainatate pe cineva din Romania, platesti tu sau cealalta persoana ceva? am cosmote si nu stiu daca se consuma minutele sau trebuie sa platesti pentru convorbire

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Plateste cine suna, cu taxa inversa nu o fac astia din strainatate doar romanii care suna afara

| Nadia200 a răspuns:

Da persoana respectiva pe care suni are credit iar tu minute, poti suna si consumi minutele normal, nu iti i-a credit nimic decat minute. Sper ca te-am ajutat.

| DataSoft a răspuns:

Daca esti in strainatate comandati gratis o cartela de lycamobile ca au costuri foarte mici ca sa suni in tara.
spre exemplu din Italia suni cu 1cent pe minut pe mobil si fix din Austria cu 1cent pe fix si 3 pe mobil.
http://www.lycamobile.com/ vezi aici daca tara in care esti este disponibila o astfel de cartela

| CosmoteRomania a răspuns:

Buna, BlaBlaAnnie! Apelul efectuat din roaming este taxabil ca oricare alt apel catre Romania, in conformitate cu tarifele zonei de roaming respective. Daca activezi Extraoptiunea Roaming Traveler poti utiliza minutele nationale/internationale, incluse in abonamentul/extraoptiunea activata pe cartela ta reincarcabila, din strainatate. Mai multe detalii pe www.cosmote.ro. Multumim.

| Furnik2311 a răspuns:

S-a lansat si in Romania lycamobile.
Ofer cartele sim gratuit in Bucuresti. Apeluri nelimitate in reteaua Lycamobile in Europa, Australia si SUA cu doar 5 euro lunar, aceasta este oferta noastra.Pentru detalii cartele sim si reincarcari puteti suna la nr:0763.65.28.28

| IuliaLyca a răspuns:

Ai nevoie de cartela Lycamobile?

Trimit cartele lycamobile in toata Romania prin curierat sau prin posta romana. Cartelele sunt gratuite, insa taxa de curierat/posta romana sunt platite de client. Detalii la numarul de telefon: 0701018882 sau la iulia.lycamobile@gmail.com

| gusteru101 a răspuns (pentru Furnik2311):

Buna ziua as avea nevoie de multe cartele puteti oferi mai multe?