| glamour a întrebat:

Daca ai o cartela de cosmote(romania), plecand in anglia cu ea daca suni pe cineva din romania(tot cosmote) ai tarifele pe care le aveai si in romania, de exemplu daca ai 1000 de minute in retea, sunand din anglia in romania(cosmote-cosmote, amebele cartele luate din romania) iti ia din minutele acelea sau ai alte tarife si daca da care sunt acelea?

2 răspunsuri:
| RaulDinTine a răspuns:

Orice cartela ai avea se aplica tariful de Roaming al respectivei firme.

Deci daca suni platesti, daca esti sunat(a) tot platesti.

Intereseaza-te la operatorul tau (gasesti pe site tarifele)

| Zarnix112 a răspuns:

In orice tara te-ai duce, primesti un SMS cu tarifele in EUR sau Dolari sau moneda nationala. De exp eu cand am mers in Belgia, am primit un mesaj care spunea: Bun venit in Belgia! Tarife (EUR cu TVA) : Apel local, RO si UE :0.434 EUR. Apel primit: 0.136 EUR, SMS: 0.136 EUR. Gratuit: 112 - Urgenta. si iti mai da un numar de telefon cu informatii.