| Andreea9409 a întrebat:

Acum ceva timp mi-am scapat telefonul in apa. Desi l- am lasat la uscat, singura problema pe care o are este lumina de la ecran. telefonul se aprinde, suna dar nu pot sa vad nimic pe ecran. Intrebarea este, daca ii cumpar un display, acesta are inclus si partea care da luminozitate la ecran? telefonul este un cubot s222

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Poate trebuie doar scos displayul si verificat daca nu s-a stricat vreun cablu care face legatura la placa de baza.
De ce nu te duci tu la un gsm si il rogi sa il verifice sa iti spuna exact ce a patit? nu ai cum sa iti dai seama si daca stai sa il desfaci s-ar putea sa il stric.

| Andreea9409 explică (pentru Evolution):

Problema este ca nu sunt in tara, si aici unde sunt pana si verificarea costa laughing dar mersi oricum. Am sa ma risc sa ii cumpar un display, si daca nu merge asta e

| Evolution a răspuns (pentru Andreea9409):

Eu cred ca costa mai putin verificarea decat displayul.
Cum crezi tu happy