| lauraeliza98 a întrebat:

Buna! Am o intrebare despre un telefon. Recent am schimbat codul, dar l-am uitat, iar astazi cineva l-a resetat din nou prin iTunes. Dupa aceasta resetare imi cere contul iCloud pe care nu il mai stiu. M-ar interesa daca as putea sa il repar la vreun GSM (telefonul e iPhone 7) si cam cat m-ar costa. Va rog un raspuns urgent, multumesc! Dau fundita!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca cu codul initial sa intrii in iCloud.
Daca reusesti, atunci ai noroc si-ti poti schimba codul la ce vrei tu.
Daca nu reusesti, atunci poti folosi telefonul doar pentru internet, prin conexiune wi-fi, pana ce aplicatiile instalate nu cer versiune noua (la care-ti este necesar codul).

Resetare de fabrica sau re-softare nu functioneaza la iPhone, doar prin inlocuirea placii de baza se poate face (care insa costa aproape cat telefonul nou).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai pierdut datele de cont poți arunca telefonul.
Așa e la iphone.

| badpanda a răspuns:

Reseteaza parola de Icloud.Ai nevoie doar de e-mailul cu care te-ai inregistrat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate un GSM ti l va resofta, mergi cu telefonul la ei si întreaba i.