| ELlYUtZa a întrebat:

Am o problema cu datele mobile de la telefon. Efectiv nu-mi mai merg. Dimineata era totul bine pana cand imi activez iar internetul ca sa caut ceva si vad ca nu mai merge. Acolo imi arata ca si cum ar functiona dar nu este asa. Am sunat la "*133#" si imi spune ca am nelimitate minute si mesaje in retea +897 min nat dar nu-mi mai arata cati MB am cum o facea inainte. Credeti ca am facut cost suplimentar? (((((((
>P.s- am redeschis telefonul de vreo 5 ori si tot nu vor sa mearga.

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Contacteaza firma telefonului (Samsung, Apple, Huawei), nu firma de telefonie.

| Bizon95 a răspuns:

Ca sa aflii daca e de la retea, baga cartela in alt telefon/stick/router 4g si vezi daca merge
daca acolo merge atunci e din telefon

incearca sa:
-activezi/dezactivezi date mobile de mai multe ori
-activezi/dezactivezi mod avion de mai multe ori
-restartezi telefonul de tot (lung apasat butonul de power)
-tot nu merge atunci reseteaza setarile de retea (cauta pe google modelul tau de telefon urmat de "resetat setarile de retea" )
-reseteaza telefonul de tot, eventual "hard" reset (iar, cauta pe google, implica oprirea telefonului, pornirea cu home si volume up apasat si apoi resetat dintr-un meniu special) resetarea hard e mult mai "deep" decat cea din setari

nimic nu merge, atunci service/garantie, e clar ca s-a stricat...

totusi, acum realizez, daca la *133# nu iti spune nimic de traficul pe internet, e foarte probabil sa fie din retea 133 e la Orange daca nu ma insel, iar Orange e Orange si tragi apa la veceu!

| anamariarot a răspuns:

Probabil ai terminat internetul. Daca ai avea cost suplimentar, din cate stiu eu, ar trebui sa iti apara in acelasi mesaj.

| nooneishereboo a răspuns:

Mi s-a întâmplat și mie același lucru de câteva ori, nu îți face griji, o să își revină după câteva minute sau ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am pățit și eu. Din cate am inteles, s-a mărit costul de internet, s-au adăugat bani in plus la abonamente si probabil de aia se duce atât de repede si internetul nostru primit la reincarcare.