| Anoniu a întrebat:

am si eu o problema, am un telefon cu android si mi se inchide dintr-o data si se deschide doar dsca il pun la incarcat. Softul sa fie de vina? Se poate repara?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defectă bateria sad
Preferabil să mergi la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune!

| Roxin a răspuns:

Buna!

Despre ce telefon vorbim?
In principiu, poate sa fie softul. Bateria e in regula? Ce vechime are?
Daca e softul de vina, te pot ajuta sa il ''repari''.
Seara buna!

| Anoniu explică (pentru Roxin):

Telefonul ii cumparat cam de 1 an si cateva luni. este Mediacom PhonePad Duo S501. Bateria pare ok. nu o pot scoate din telefon deoarece are o placuta...

| Roxin a răspuns (pentru Anoniu):

Mediacom...Asta e ceva produs prin Italia. Cred ca softul e de vina, dar nu am resoftat pana acum Mediacom si nu prea as vrea sa risc. Recomand sa mergi la un service pentru o verificare amanuntita.

O zi buna!