| Misha4217 a întrebat:

Buna am un iphone 3gs fura multi bani cind intru pe internet. daca as activa 500 mb tot miar lua din bani sau Din mb..cit mi-ar ajunge////

5 răspunsuri:
| Cristian0eTc a răspuns:

Buna depinde daca stai 24/24
poate sa iti ajunga 3 sau 4 zile
Funda? daca mai putin stai mai mult iti ajunge

Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Închide conexiunea 2/3G şi foloseşte Wi-fi : te conectezi la o reţea din casă/apartament ( dacă ai router wireless şi internet la Pc/laptop ) sau la una din vecini, ori la un local, etc.

Astfel NU plăteşti NIMIC pentru traficul de net!

| Misha4217 explică (pentru bursuc001):

Eu am un notebook.care tot are wifi as putea conecta iphonul cu el.shi spune-mi te rog cum sa inkid 3G.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Misha4217):

Din setări, "în Configurări, selectaţi General > Reţea şi apăsaţi Dezactivaţi 3G" - vezi Manualul ( cel în română, pagina 44 ) la linkul :

http://manuals.info.apple.com/en_US/iPhone_iOS3.1_User_Guide.pdf

http://www.scribd.com/doc/19842936/iPhone-Manual-de-Utilizare

Tot acolo ai şi setările pentru Wi-fi...