| Needle a întrebat:

am un Nokia lumia 8.0, mi-am facut deja cont pe magazin app store si am pus ca sunt nascuta in 1998 iar acum trebuie sa activez "familia mea"....am incercat nu a mers, anyway, mai merge sa schimb contul de pe app store? Vreau sa fac unul in care sa spun ca sunt majora sa nu ma mai puna sa activez "familia mea". Va rog help big grin

Răspuns Câştigător
| sNare a răspuns:

Cand mi-am luat un Nokia Lumia 520, primul wp pe care l-am avut..am avut aceeasi problema, referitor la contul Microsoft. Nu stiam ce sa fac la,, my family'' si in final nici nu mi-a trebuit. In primul rand trebuie sa stergi contul Microsoft cu care te-ai logat, pentru ca din el reiese ca esti minora. Poti face asta cel mai sigur printr-un reset care il gasesti in settings la about. Asa vei sterge tot din telefon si o vei putea lua practic de la capat. Daca ai chestii pe care nu ai vrea sa le pierzi le poti salva pe pc. Apoi iti faci un cont yahoo, in care spui ca ai peste 18 ani si la tara alegi America sau Anglia si limba engleza, si asa te sfatuiesc sa faci cu optiunile telefonului din settings. Si apoi totul va merge perfect, dar daca nu ai wi-fi sau tona de net pe cartela care oricum e mult mai lent chiar la 3G decat cel de pe wi-fi nu poti folosi un telefon cu windows..si chiar daca descarci aplicatiile manual de pe pc si le pui pe card, tot iti trebuie putin net pentru a le instala dein store. Sper ca te-am ajuta.

2 răspunsuri:
| sNare a răspuns:

Daa..cred ca te pot ajuta in privinta asta. Stai putin.

| Needle explică (pentru sNare):

MULTUMESC FOARTE MULT! :*
Chiar m-ai ajutat happy